„Vladimír Páral, známý rovněž pod pseudonymem Jan Laban, byl ve 20. století jedním z nejoblíbenějších českých spisovatelů. K jeho dílu patří knihy Veletrh splněných přání, Soukromá vichřice, Katapult, Milenci a vrazi, Profesionální žena nebo Muka obraznosti. V 90. letech se Páral víc věnoval žánru sci-fi, napsal například knihy Pokušení A-ZZ či Romeo & Julie 2300,“ popisuje PR manažerka Lokální destinační agentury KIS Mariánské Lázně Elena Sorokina.

Město Mariánské Lázně je spojené se jménem Vladimíra Párala navždy, protože od roku 1995 bydlí střídavě v Praze a v Mariánských Lázních. Svůj první dojem z tohoto města popisuje takto. „Modrá obloha, bílý sníh a krásný vzduch. To je moje láska. A já mám ve svém věku nárok na lásku, jako Goethe k Mariánským Lázním a krásné dívce!,“ uvádí Vladimír Páral, který bydlí v Mariánských Lázních vedle parku poblíž Ferdinandovy kolonády a rád pravidelně chodí na procházky. „V knize Playgirls z roku 1994 vystupuje hrdina, který říká, že chce žít v Mariánských Lázních, meditovat ve Ferdinandu a pak přejít k dalšímu pavilonu, tam zase meditovat a pak jít domů. A tak tomu je i v reálném životě autora této knihy,“ pokračuje Sorokina.

Tuto sobotu se mohou výletníci svézt retro autobusem přímo z Národní přírodní rezervace Soos. Muzejní dráha na SOOS nejezdí a proto město Františkovy Lázně společně se Soosem připravili pro místní i turisty zajímavý okruh Chebskem.
Chebskem jezdí autobus z roku 1967, svézt se můžete i vy

V srpnu roku 2017 položil základní kámen Stezky spisovatelů v Mariánských Lázních, která má připomenout významné spisovatele, již bydleli a tvořili v tomto městě. „Pojímám ji (stezku) nejen jako novou turistickou atrakci, ale také jako prostředek ke vzdělávání. Je to jedinečný způsob, jak vrátit děti k literatuře. Věřím, že se stezka stane jakýmsi základním kamenem pro organizaci literárních sympozií a podobných akcí ve městě. Zároveň bych byl rád, aby připomněla Čechům půvab našeho rodného jazyka a jeho bohatství.“ nechal se slyšet Vladimír Páral.