Vyjet by měly dnes po 18. hodině.

V místě nehody bude dočasně snížena rychlost vlaků na 20 kilometrů za hodinu.

Cestující zatím vozí náhradní autobusy.

Podle odborníků byl rozsah poškození větší, než se původně předpokládalo. Příčinou nehody byla nepřiměřená rychlost nákladní soupravy. V úseku, kde byla nařízená třicítka, jel vlak podle informací České televize rychlostí 86 kilometrů v hodině. Škoda se vyšplhala na 20 milionů korun.

UKOTVILI NOVOU KOLEJ

„Trať prošla potřebnými zkouškami,“ uvedla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriusová.

Železničáři opravili poškozenou záporovou stěnu, položili kolem kolejí nový štěrk a ukotvili novou kolej. „Před uvedením do provozu bylo nutné provést odpovídající zkoušky a revize. Protože ještě stále probíhá vyšetřování nehody, nemůžeme se ke spekulacím o tom, o kolik přesně strojvůdce překročil rychlost, vyjádřit,“ poznamenala Pistoriusová.

NA ZÁVĚREČNÉ ZPRÁVĚ SE PRACUJE

Závěrečná zpráva o tom, co přesně se na trati stalo, není zatím hotová. „Kolegové na trati stále nehodu vyšetřují, do doby, než budou mít vyhotovenou závěrečnou zprávu, se nebudeme blíže k okolnostem nehody vyjadřovat,“ řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Nehoda se stala nedaleko obce Drmoul, nikdo se při ní naštěstí nezranil. Po havárii vlaku zůstalo po svahu rozházeno 11 poškozených vagonů. Trať patří mezi tranzitní koridory a jezdí tudy i dálková doprava.