Teploty v celém Karlovarském kraji spadly pod bod mrazu, a tak se na nápor lyžařů začali připravovat i v Aši a Mariánských Lázních. V obou lyžařských střediscích se rozjela sněžná děla na plný plyn a první sportovci by se na sjezdovkách měli ukázat ještě tento týden.

„Se spuštěním provozu v Mariánských Lázních se počítá již 2. ledna," uvedla Renata Balašová, tisková mluvčí společnosti Snowhill, která má správu areálu na starost.

„Nyní se intenzivně vyrábí sníh na sjezdovku vedle lanovky, hotová je již levá strana slalomáku. Důležitá služba pro pěší návštěvníky legendární červená kabinková lanovka je v provozu denně od 9 do 16 hodin a jezdí každých 15 minut," dodala Renata Balášová.

Na silvestra se rozjely sjezdovky v Aši. Zasněžovací systém tam v tuto chvíli jede na plný výkon. Sněhová pokrývka na sjezdovce je více než 60 centimetrů. Lidé se tu navíc mohou těšit na upravený terén.

„Na třetí sjezdovce jsme pro všechny sportovce upravili terén tak, aby se lyžařům jezdilo lépe než předtím. Navíc jsme na ní rozšířili i dojezdový svah," okomentoval Jiří Frank z lyžařského areálu v Aši.