Její poznatky potvrzuje i ašská radnice, která však oponuje tím, že se v loňském roce kriminalita ve městě snížila. Policie zaznamenala pokles o více než padesát případů.

„Radě města Aše byly předloženy zprávy Městské policie v Aši a Policie ČR, obvodního oddělení Aš. Ze zpráv vyplývá, že v roce 2012 bylo v Aši zaevidováno celkem 409 trestných činů. Pro srovnání v roce 2011 to bylo 468 trestných činů, takže došlo k poklesu o 59 případů," uvedl mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

Policii se v loňském roce podařilo objasnit celkem 72% trestných činů. Nejvíce se zloději vloupávali do objektů, to podle policie udělali v 97 případech. Nejméně se pak lidé dopustili násilí, a to v padesáti případech.

„V Aši převažuje drobná kriminalita, představovaná zejména krádežemi barevných kovů. Pozornost policie zaměřila také na drogovou kriminalitu, kde zaznamenala případ distributora marihuany a čtyř vietnamských prodejců pervitinu," informoval Milan Vrbata.

V loňském roce se hojně řidiči dopouštěli také dopravních přestupků.

„Nejčastějšími prohřešky řidičů v minulém roce bylo například parkování bez parkovacích hodin, na autobusových zastávkách anebo nerespektování zákazových značek," dodal mluvčí s tím, že řidiči často nerespektovali i značky, které upozorňovaly na čištění města.