Napouštění bazénů zakázaly některé obce v Karlovarském kraji. Patří mezi ně Nejdek, Milíkov a Tři Sekery. „Z Nejdku jsme obdrželi žádost o vyhlášení omezení používání pitné vody k zalévání zahrad, napouštění bazénů, umývání vozidel a vozovek,“ řekla mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.

Mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský dodává, že velmi špatná je situace na řece Rolavě, která Nejdkem protéká. „Je to dáno nedostatkem srážek, ale také mnoha vodními elektrárnami, které byly na této řece postaveny,“ uvedl Jan Svejkovský. Někteří lidé si už začali objednávat vodu do svých bazénů přímo z chebské společnosti Chevak, aby tak nezatěžovali vodovodní potrubí v chatařských oblastech. „Se zájmem obyvatel jsme se setkali, ale nejde o žádná astronomická čísla, cisternu s vodou například k naplnění bazénu si objednává zhruba pět lidí týdně. Jedna cisterna pojme osm kubíků vody,“ uvedl vedoucí provozu společnosti Chevak Jan Adámek.

Podle pozorovatele počasí Rudolfa Kovaříka se situace hned tak nezlepší. Poslední deště, které mohli lidé zaznamenat v minulém týdnu a tento pátek, sice trochu půdu nasytily, ale vyhráno určitě není.

„Deficit vody v Karlovarském kraji byl v suchém období až 150 litrů na metr čtvereční. Po deštích, které lidé zaznamenali, klesl úbytek na zhruba sto litrů. Déšť byl velmi klidný, což napomohlo k tomu, že se téměř všechen vsákl do země,“ konstatoval pozorovatel počasí v Šindelové Rudolf Kovařík.

Ilustrační foto
Zloděj měl patrně špinavá okna