Zastupitelé obce Odrava stále čekají na rozhodnutí valné společnosti Chevak, zda přistoupí na jejich nabídku na odkoupení vrtů na jímání pitné vody. Prodat tyto studny za pouhých sedm procent odhadní ceny a za příslib zbudování vodovodního řadu do Potočiště, je možná jedinou možností jak tamním lidem zajistit pitnou vodu.

„Na to, jak se vyjádří valná hromada, stále čekáme,“ potvrdila starostka Odravy, pod kterou obec Potočiště spadá, Alžběta Derahová. „Kdy se o naší nabídce bude jednat, to si netroufám odhadnout. Snad to bude už v září.“
Lidé v Potočišti se perou s nedostatkem vody už delší čas. Voda se v jejich studnách začala ztrácet údajně po melioracích, které před desítkami let na okolních polích prováděli zemědělci. Poslední naděje na obnovení pramenů zhasly po povodních 1997 a 2002, kdy se voda rozlila po okolí a písek z podloží většinu studní zasypal.

Jedni z těch, kteří s nedostatkem vody bojují už léta, jsou manželé Silovských. Na praní jímají vodu, která při dešti steče ze střechy do nádrží pod okapy, na mytí a vaření si ji vozí v kanystrech od sousedů či příbuzných. Když je nejhůř, poslouží k splachování toalety i voda z příkopu u silnice.
„Poté, co naši studnu i s čerpadlem zasypal písek, zkoušeli jsme se dostat k vodě jinak. Na zahradě jsme začali budovat nový vrt, manžel si při kopání zničil záda, ale na pramen jsme ani po šestnácti metrech nenarazili,“ posteskla si Růžena Silovská, která společně s manželem vychovává dva syny. „Nikdo si nedokáže představit, jaké to je, když není voda. Šetříme, kde se dá. Vodu, ve které se vykoupeme, ještě využiju na praní nebo vytírání.“
Když je deštivé počasí, lidem se podaří nádrže, které mají většinou umístěné ve sklepě, hravě naplnit. Potíže nastávají v době, kdy dlouho neprší nebo mrzne. Tehdy se vodou šetří natolik, že tamní hospodyňky ani neperou špinavé prádlo.