Ačkoliv nejen minulý týden Deník upozorňoval vodáky 'amatéry' z Chebska na nebezpečné jezy na řece Ohři, někteří si stále nedají říct.
To potvrzuje i fakt, že se dokonce celá rodina pokoušela na raftu sjet jeden z nejnebezpečnějších jezů v Radošově.
Jeden z 'profíků' Karel Velek, externí pracovník chebské loděnice, před takovými experimenty v našem Deníku varoval. „Myslím si, že rozumný vodák jezy na Ohři nesjíždí,“ řekl.

Ale lidé bez zkušeností často netuší, jak zrádné může být místo, které na první pohled vypadá nevinně.
„Není výjimkou, že vidím jak se lidé na takové jezy pouštějí,“ pověděl dvaatřicetiletý Marcel Suchý z Chebu. „Když jsem se pak v tábořišti s dotyčnými bavil, pověděli mi, proč to zkouší. Leckdy jsou to argumenty typu: sjeli to mnozí před námi, tak proč my ne? Opravdu to nechápu,“ kroutil mladý Cheban nevěřícně hlavou.

Obyvatelé Chebska nechápou takovou nezodpovědnost už proto, že před některými nebezpečnými jezy jsou i cedule, které vodáky varují.
„Podle mého názoru je nejhorší, když se do takového 'dobrodružství' pustí rodiče společně s dětmi,“ zlobila se šestačtyřicetiletá Jarmila Slováková z Chebu. „U dospělých lidí se předpokládá, že už trochu toho rozumu mít budou. Ale jak vidno, tak ne,“ dodala Chebanka.