VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vodáky čeká v kraji několik novinek

Karlovarský kraj, Chebsko– Nádoby na odpadky, které podél toku řeky dosud chybějí, nebo opravené informační tabule – to jsou některé změny, se kterými se do budoucna mohou setkat vodáci na Ohři

27.5.2010
SDÍLEJ:

Chebští vodáci zamkli Ohři. Foto: Radka Hurtová

Jednala o nich pracovní skupina složená ze zástupců Karlovarského kraje, starostů obcí podél řeky, podniku Povodí Ohře nebo občanského sdružení Vodácká Ohře. „Možná se to zdá jako nepodstatná maličkost, ale nakládání s odpady je pro vodáky problém. Na své cestě většinou nemají kam nashromážděné odpadky vyhodit. Proto budou vytipována nejfrekventovanější místa, kam je třeba umístit nádoby na odpad. Nádoby by pak měly nainstalovat obce a odpad také pravidelně odvážet,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Plánují se i společné oslavy řeky. „Rozhodli jsme se vyhlásit krajský Den Ohře, který by měl být svátkem této důležité spojnice mezi lidmi a regiony, využívané v současnosti především ke sportu a rekreaci. Zároveň chceme upozornit, že je to důležitý ekologický a společenský prvek krajiny,“ vysvětlil Navrátil s tím, že oslavy budou navazovat na tradici založenou městem Kynšperk nad Ohří, které uspořádalo již 7 ročníků. V Kynšperku v tento den pořádají různé akce, jako je tradiční sjíždění řeky nebo hudební festivaly.

Zástupci Povodí Ohře informovali o průběhu realizace projektu „Česko-německá ekologická turistika“, v jehož rámci vzniká marketingová studie. Na českém území bude zaměřena především na ekologické využití řeky Ohře pro vodáckou turistiku a zvýšení bezpečnosti při jejím provozování. Na německé straně bude základním tématem využití území toku Ohře pro rekreační aktivity.

Druhou částí projektu je přestavba jezu na Ohři v karlovarských Tuhnicích, která byla zahájena v měsíci dubnu. Proto se na jednání diskutovalo rovněž o zabezpečení trasy, kudy budou moci vodáci přenášet lodě, než bude úprava jezu hotova. K dokončení stavby by mělo dojít v závěru letošního roku. V příštím roce už by měl jez sloužit k bezpečnému pohybu vodáků po řece.

Autor: Jan Havelka

27.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení