Kdo má nejrychlejší traktor? Který z řidičů je ten nejšikovnější a jaký zemědělský stroj nejkrásnější? To a samozřejmě kopa legrace byly cílem už šestého ročníku Starovodské traktoriády, na kterou se přišly podívat stovky diváků.

Akci zahájila panská jízda traktorů obcí a poté následovala na pohled jednoduchá, ale zákeřná terénní dráha. Svou ´sílu´ ukázal hlavně vodní příkop, kde si zuby vylámal nejeden traktorista. A tak na pomoc musel přijet ´velký´ bráška, který z blátivé překážky malotraktory vysvobodil. „Vypadá to, že to nic není, ale zkuste tam vjet," řekl jeden z odvážných traktoristů.

Letos na Starovodskou traktoriádu dorazilo šestadvacet malotraktorů. „Na soutěžní dráhu ale vyrazilo jen pětadvacet z nich," řekl organizátor Starovodské traktoriády Petr Kuna. „Jednomu z traktůrků se rozbila převodovka hned při panské jízdě." V šestém ročníku se museli diváci rozloučit se závody traktorů tovární výroby. „O tuto kategorii není velký zájem." Početné skupině diváků se ale převážně stejně líbily malotraktůrky. „Klasické zemědělské stroje známe asi všichni," řekl Jiří, který dorazil na akci s celou rodinou. „Ale takový malý traktůrek dělaný, s nadsázkou řečeno, na koleni jen tak neuvidíte. Musím uznat, že někteří závodníci ukázali svou fantazii." Na traktoriádu dorazila také spousta dětí. „Traktory se mi líbí odmalička," řekl Martin. „A když takhle soutěží, tak je to ještě mnohem hezčí. Musím ale škodolibě přiznat, že největší zážitek je, když někde zůstanou viset."

Tentokrát se nenudily ani ženy. Pro ty organizátoři připravili doprovodnou soutěž. Musely totiž podojit krávu.