Od příštího roku jim bude k dispozici nově zrekonstruovaná vojenská tělocvična v bývalých kasárnách v Klimentově.
„Cena rekonstrukce dosáhne dvanácti milionů korun,“ informoval starosta Velké Hleďsebe Vítězslav Padevět (na snímku). Na opravu získala obec dotaci ve výši osmi milionů korun. „Zbytek zaplatí ze svého rozpočtu,“ přiblížil starosta.

„Tělocvična v budově základní školy je malinká, a pokud bude k dispozici vyhovující a hlavně větší tělocvična, bude to podle mého velký přínos,“ řekl Stanislav z Velké Hleďsebe.

Obec vyhlásila výběrové řízení na dodavatele. „Už máme i vítěze. Rekonstrukce se ujme pražská firma, která předložila nejnižší nabídku,“ řekl Padevět. Bývalou vojenskou tělocvičnu čeká celková oprava. „Žáky školy i sportovce čeká krásné zázemí. A mnohem širší využití.“
Novou tělocvičnu dostanou milovníci sportu jako vánoční dárek. „Rekonstrukce musí být hotová do Vánoc, to je podmínkou dotací. Vítězná firma zaručila, že se vše v tomto termínu stihne,“ dodal Padevět.

„Chce se mi říct konečně,“ řekl David z Velké Hleďsebe. „Konečně se tady začíná něco dít. Bývalá kasárna chátrají. Sloužil jsem tady na vojně a musím říct, že se mi chce mnohdy plakat, když to vidím. Jediným a podle mého správným řešením je využít, co se dá, a zbytek pronajmout. Jen tak nebude areál bývalých kasáren ostudou naší obce.“