VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stánky ve Vojtanově stojí načerno

Vojtanov - Odborníci se obávají, zda bude mít nepřetržitý dohled smysl

9.2.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Václava Simeonová

Celníci přišli s účinnou zbraní v boji s nelegálním zbožím na vietnamských tržnicích! Tím je nepřetržitý dohled, kdy celníci 24 hodin denně kontrolují dění v prostorách tržnice. Tato akce se na Chebsku koná v krátké době už podruhé. Podzimní zásah v Aši slavil úspěch.
Odborníci ale váhají, zda bude mít nepřetržitý dohled ve Vojtanově stejně kladný účinek jako v ašském Lipovém dvoře. Podle mluvčí celníků Jitky Blahutové už trhovci v Aši upustili od prodeje padělků a napodobenin a své stánky řádně označili. Každému je tak jasné, kdo stánek provozuje. „Stejného efektu chceme dosáhnout i na tržnici ve Vojtanově,“ zdůraznila Blahutová.

Ve Vojtanově ale chybí správce, který dbá na dodržování zákonů. Místní tržnice zde totiž podle kompetentních úředníků stojí 'načerno', a to už několik let.
Tržnici ve Vojtanově hlídají celníci od pondělí 4. února. Mluvčí celníků již dříve vysvětlila, proč k takovému kroku přistupují. „Trhovci mají první dny většinou zavřeno. My jim ale v prodávání legálního zboží nebráníme.“

Trhovci často sami pochopí, že je lepší i přes nepřetržitý dohled celníků své stánky otevřít a prodávat už jen legální zboží. Tak tomu bylo i v ašské tržnici Lipový dvůr. Ačkoliv ze začátku trvalému dohledu vedení místní radnice příliš nevěřilo, od té doby potíže zmizely.
Obchodníci si uvědomili, že prodejem pirátských nosičů či falešného značkového oblečení nedosáhnou žádných velkých výdělků, ale pouze nepříjemných problémů.

„Naši pracovníci i zde stále provádějí namátkové kontroly,“ sdělila mluvčí Celního ředitelství v Plzni Jitka Blahutová. „Ta je ale po ukončení nepřetržitého dohledu v pořádku. Trhovci zákon neporušují, a to i díky správci tržnice, který je velice iniciativní.“
Ale právě tato důležitá složka ve Vojtanově chybí. Dřevěné stánky v obci stojí bez povolení, a to již prý několik let. Pozemek je soukromé osoby. Podle informací měla být majitelkou jednaosmdesátiletá osoba, která jej převedla na svého příbuzného. Ten se má ale údajně v této kauze bránit faktem, že není stavebník.

Celní dohled tam ale jen tak rychle neskončí. Jitka Blahutová nevyvrátila, se tam mohou celníci zdržet stejně tak dlouho jako v Aši. Kontrola se ale koná ve velice napjaté atmosféře. Ačkoliv mluvčí spojitost popírá, mnozí si dohled spojují s incidentem, který se stal minulý týden. Jeden z trhovců napadl celníka s nožem v ruce a pobodal ho.
(Zajímavé téma o dřevěných stáncích ve Vojtanově, které měly být údajně postavené bez povolení, rozvedeme v některém z dalších vydání Deníku. Situaci stále monitorujeme.)

Čtěte více:

Celníci zahájili nepřetržitý dohled na tržnici ve Vojtanově

Celník utrpěl při kontrole vietnamské tržnice těžká zranění

Trhovec, který pobodal celníka, byl obviněn z pokusu o vraždu

U tržnice ve Vojtanově hrozí dopravní nehodyAutor: Václava Simeonová

9.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Psychoterapeutický stacionář v ostrovské nemocnici.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení