Řada změn čeká na motoristy v oblasti od Františkových Lázní k Vojtanovu. Zmizí železniční přejezd na křižovatce za Františkovými Lázněmi a komunikace na Vojtanov bude širší.

První přijde na řadu úprava silnice Vojtanov – Hazlov, aby se sem vešly kamiony. Bude to třeba, protože silnice od Františkových Lázní na Vojtanov, kudy běžně jezdí, se minimálně na rok stane staveništěm.

„U nás se už uskutečnilo jednání o této plánované velké akci, přijeli zástupci kraje, Správy a údržby silnic a Ředitelství silnic a dálnic,“ uvedl starosta Vojtanova Ljubo Fistr. Mimo jiné se v rámci prací má vyrovnat kopec u odbočky na Seníky, celá silnice k Vojtanovu se rozšíří.

„Budou také zvyšovat mosty. Oba, které tam jsou, se musí předělat. Měly by mít výšku 4,80 metrů, tak, aby cesta měla parametry silnice první třídy,“ pokračoval. „Zároveň se musí komunikace vyrovnat tak, aby se nestávalo, že se vám najednou na horizontu vyloupne auto, jako dosud.“ Odbočka na Seníky a dále na Skalnou se také uzavře a provizorní cesta povede přes pole. Křižovatka u železničního přejezdu v Horních Lomanech se také dočká výrazných změn. Přejezd přes koleje by měl nahradit nadjezd. „Už se zpracovává projekt,“ poznamenal starosta Vojtanova.

„Už také vím, kterých parcel se bude týkat zábor, kolik metrů a podobně.“

„No výborně. Ten přejezd u Františkových Lázní by opravdu měl zmizet. Vždyť se na něm stalo několik vážných nehod,“ poznamenal chebský řidič Jan Soukup. „Stejně vítám úpravu křižovatky na odbočce do Seníků. Ta je v současné podobě hodně nepřehledná. Pokud vím, tak je tam co chvíli nějaký karambol,“ uvítal zprávy o stavbě.