Je rozhodnuto, Vojtanov bude mít značky, které projíždějícím určí začátek a konec obce. Po dvou letech žádostí a urgování starosta Ljubo Fistr uspěl na dopravním odboru Karlovarského kraje.

„Na silnici číslo dva směrem od Hazlova, která je v majetku obce, budeme značky osazovat už v pondělí,“ řekl starosta. „V tuto chvíli se betonují patky, musíme počkat, až to zaschne a pak cedule osadíme. Nechali jsme si udělat nové,“ poznamenal. Dopravního značení se dočká také cesta směrem k osadě Zelený Háj.

Jinak je tomu na silnici první třídy, která vede přes Vojtanov k německým hranicím. Tato cesta se má stát majetkem obce Vojtanov, ale Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zatím nestihlo udělat revizi osvětlení. Starosta obce totiž trvá na tom, aby Vojtanov dostal cestu do svého majetku s opravenými lampami. Pak také dojde k označení cedulemi začátek a konec obce. Deník se pokusil kontaktovat Radomila Havrdu ze správy ŘSD Karlovy Vary. Do uzávěrky se nám jej ale nepodařilo sehnat.

„Občas jedu přes Vojtanov a musím říct, že někdy se tam pořádně rozčílím,“ poznamenal chebský řidič Ladislav Kotrba. „Podle mého asi nebude značení moc platné, protože lidé jezdí podle svého a ne podle předpisů,“ řekl.