Radnice ve Vojtanově se opět potýká s dalšími potížemi okolo vietnamské tržnice v obci. Prodejci, kteří mají stánky těsně u silnic, vystavují své zboží co nejblíže hlavnímu tahu. Problémem je, že nakupující, především cizinci, pak parkují svá vozidla poblíž vystaveného zboží těsně u křižovatky a překážejí plynulému provozu. Často tak vzniká nebezpečí dopravní kolize.

„Trhovci roztahují své zboží do silnice u křižovatky, věčně tam stojí auta nakupujících Němců. Ti si přijedou co nejblíž a nakládají si nákup do aut. Potom se tam tvoří fronty a nepřehledná situace,“ postěžoval si starosta Vojtanova Lubo Fistr. Vietnamská tržnice stojí na soukromém pozemku, proto nyní radnice vymýšlí přijatelné řešení. „Oslovím majitele pozemků a zkusím se domluvit, aby Vietnamci neprodávali do silnice, na to mají prostor uvnitř tržnice. Když to nepomůže, budeme nuceni jim uložit pokutu,“ podotkl.

„Zároveň jednáme s policisty ve Františkových Lázních, aby se tady občas zastavili a upozornili parkující cizince, že překážejí provozu. Protože se jedná o místní komunikaci, mám v úmyslu tam umístit také dopravní značku ´Zákaz zastavení´,“ doplnil Fistr. Jednání o změně situace čeká starostu v nejbližších dnech.

„Je pravdou, že průjezd Vojtanovem vyžaduje zvýšenou opatrnost právě v okolí tržnice,“ poznamenal i řidič Jan Lehotský. „Mám dojem, že si nakupující z Německa vůbec nelámou hlavu s dopravními předpisy.“