Z trestného činu pokusu vraždy a útoku na veřejného činitele je obviněn trhovec, který ve čtvrtek 31. ledna na tržnici ve Vojtanově brutálně napadl celníka. Ten spolu se svými kolegy prováděl běžnou kontrolu stánkového prodeje. Policisté navíc stíhají další čtyři trhovce, z toho tři ženy, kteří se útoku na hlídku také zúčastnili.

"Proti těmto útočníkům zahájil policejní komisař trestní stíhání pro trestný čin útoku na veřejného činitele a výtržnictví," uvedla západočeská policejní mluvčí Jana Václavová.

Celník při potyčce ve stánku, ke které došlo když chtěl jednomu z trhovců nasadit pouta, utrpěl bodná poranění do krku a břicha. Rychlá záchranná služba ho musela okamžitě odtransportovat do chebské nemocnice, kde se podrobil okamžité operaci. Ostatní členové hlídky vyvázli ze zásahu s drobnými poraněními. V nemocnici skončil i útočník.

Ten byl v sobotu 2. února obviněn z pokusu trestného činu vraždy a útoku na veřejného činitele. Zároveň policisté podali státnímju zástupci podnět k podání návrhu ke vzetí všech obviněných do vazby. "Pachatelé jsou cizinci z asijských států," poznamenala policejní mluvčí.

Čtěte více:

Celník utrpěl při kontrole vietnamské tržnice těžká zranění