Obyvatelé Vojtanova přijdou o svou poštu. Úřad zde fungoval řadu let a nyní cedulka na dveřích hlásá, že bude dočasně uzavřen.

„Jenže nikdo neví, jak dlouhé to dočasné uzavření bude,“ konstatoval starosta obce Ljubo Fistr. „Sice sem zajíždí motorizovaný doručovatel, kterého lidé znají a můžou mu svěřit zásilku k odeslání i s penězi, ale co když někomu přijde něco doporučeně do vlastních rukou a on nebude doma?“ ptal se starosta. „Pro naše obyvatele, zejména pro seniory, kterých tu máme dost, bude složité dopravit se na poštu do Skalné, nejezdí tam žádný spoj. Asi jim nebude zbývat nic jiného, než žádat o opakované doručování,“ zakončil. „Nejde o to, že by se obyvatelé obce nedočkali služeb, ale pošta tu byla mnoho let a najednou skončí. Už několik dní je na dveřích oznámení o dočasném uzavření pošty.“

„Důvodem dočasného uzavření pošty ve Vojtanově jsou personální důvody. V současné chvíli intenzivně hledáme řešení,“ uvedla mluvčí České pošty Marta Selicharová. Poštovní služby v obci poskytují motorizovaní doručovatelé, zajišťují i služby zvané pošta do domu.