Nadprůměrnou volební účast hlásí členové volebních místností z Chebu také druhý den.

Například v chebském volebním okrsku číslo 14 tipují, že dorazí k volbám asi 50 procent lidí. Jeden z voličů už členy komise také testoval a ptal se, zda mu poradí, koho volit. „My ale radit nesmíme, což jsme pánovi také řekli," popisovali členové komise s tím, že volič sám prozradil, že si chtěl komisi jen vyzkoušet.

Jak to vypadá, volby zatím probíhají v klidu, což potvrdil i chebský volební dispečink. Klid byl tedy také v chebském okrsku číslo 15, kam přišla volit například Michaela Chloubová. „Byla bych ráda, kdyby nová vláda víc podporovala mladé rodiny s dětmi," odpověděla.

Názory lidí na volby a jejich výsledek se různí. Například Jaroslav Zedníček z Chebu je přesvědčený, že vyhraje levice. „Koho jsem volil, nepovím, ale jsem přesvědčený, že pokud bude sestavovat vládu sociální demokracie s komunisty, bude to pro většinu lidí velké rozčarování." Irena Černá je podobného názoru. „Pravicové vlády nám nic dobrého nepřinesly, co mohly, to rozprodaly a vůbec nemyslí na to, že mladí lidé a důchodci žijí, jak se říká ‚z ruky do úst'."

Rozdílné názory mezi lidmi panují i v otázce, zda k volbám přijít.

„Byl jsem jen doprovodit k volbám svoji sedmdesátiletou maminku. Politikou jsem znechucen, a to, co předváděli politici v předvolební kampani, bylo jak z hororového filmu," uvedl Josef Hoffmann z Chebu. „Samé sliby, které nebudou nikdy splněny," dodal.

To Jan Marek z Chebu je toho názoru, že k volbám by měl jít každý. „Pokud někdo nadává na poměry v politice a nejde k volbám, může si za to sám. Asi by nám prospěl většinový systém, jako například v USA. Vítěz bere vše a má 4 roky na to, aby ukázal, co dovede. Takhle se vymlouvá jedna politická strana na druhou. Kompromis potom znamená, že z každého zákona zbude polovičatý paskvil, který nikomu neprospěje," dodal.