Volební místnosti v okrese Karlovy Vary byly velmi dobře značeny a každý ihned věděl, kudy se k urnám vydat. Některé volební místnosti byly tak malé, že byla fronta leckdy až na schody. Jiné byly vytvořeny v sálech, tudíž byly přehlednější. V Hájku i Dalovicích si členové komise pochvalovali účast. Ani v Sadově nebyly volby stranou zájmu. I když sem voliči přicházeli spíše nárazově, komise si nestěžovala. A její členové si ve chvílích volna mohli pochutnat na napečených dobrotách, kterých měli dostatek. V sobotu přišly na řadu koláčky, jak tady bývá zvykem.

Netradiční volební místnosti byly i v Karlových Varech. Například ve vojenském lázeňské sanatoriu se volilo v tělocvičně, a tak si členové volební komise mohli při čekání na voliče teoreticky protáhnout záda na žebřinách nebo zlepšit kondici na posilovacím stroji. Výhodou mohla být i účast v komisi jen o pár desítek metrů vzdáleném okrsku, který byl v městské knihovně. Tady zase mohli komisaři sáhnout po knize a ve chvíli volna se začíst třeba do napínavé detektivky. Otázkou je, zda by ji stihli do konce voleb dočíst.

Po komunálních volbách drtivě v Chebu zvítězilo uskupení Volba pro město (VPM).
FOTO, VIDEO: V Chebu na plné čáře vyhrála Volba pro město

Po knize sáhli i někteří členové volebních komisí na Sokolovsku. A to zejména při prvním dni voleb, kdy se voliči spíše trousili. Volební účast se v pátek pohybovala v některých okrscích kolem dvaceti procent. „Při dlouhé chvíli jsem studovala nové zákony, které potřebuji k práci, povídali jsme si o rodině nebo četli knihy. V sobotu už byl ale větší frmol,“ řekla členka okrsku č. 3 v Kraslicích Dana Hollá.

Na Chebsku měli lidé možnost vhodit svůj hlas například ve fotbalové klubovně TJ Hrozňatov. Takže z budovy bylo vidět přímo na upravený trávník. Do místnosti se sice lidé dostávali po schodech, ale ani to je neodradilo.

„Lidé tady chodí pokaždé volit poměrně v hojném počtu,“ sdělila zapisovatelka tohoto volebního okrsku Zdeňka Birdašová.

Jedním ze zajímavých míst, kde mohli lidé na Chebsku vhodit svůj hlas do urny, byla i hasičská zbrojnice dobrovolných hasičů v městské čtvrti Háje. Tam volební místnost zdobil i nový hasičský prapor. Lidé tam chodili průběžně. 

K volbám chodí pravidelně i nevidomý Emil Miklóš z Mariánských Lázní.
Volí i lidé se zrakovým postižením. Ale jak?