VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volit budou moct i nemocniční pacienti. Přímo na lůžku

Karlovarský kraj - Hospitalizace v termínu voleb účasti v nich nebrání. Podmínkou může být voličský průkaz

15.10.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Pacienti hospitalizovaní v nemocnicích v Karlových Varech, Chebu a Sokolově o možnost volit nepřijdou. Podmínkou je zápis do zvláštního seznamu nebo voličský průkaz.

„Hospitalizovaní pacienti samozřejmě budou moct volit, stejně jako každý rok," uvedl mluvčí sokolovské nemocnice Joža Lokajíček. Hlasy do voleb do Poslanecké sněmovny České republiky budou moct odevzdávat přímo na příslušném oddělení nemocnice. Zástupci okrskových volebních komisí dorazí s přenosnou volební urnou přímo k pacientům.

„Podmínkou pro to, aby volič mohl odevzdat své hlasy i v nemocnici, je vedle právní způsobilosti především místní příslušnost," uvedl Vladislav Podracký, tiskový mluvčí Karlovarské krajské nemocnice. „Pacienti, kteří nespadají do volebního okrsku, kde nemocnice leží, pak musejí být vybaveni takzvaným voličským průkazem. To se týká především těch, kteří budou před volbami nastupovat do nemocnice na plánovanou hospitalizaci," řekl. Kdo tedy ví předem, že v termínu voleb bude na nemocničním lůžku, může si předem vyřídit voličský průkaz. To je možné buď osobně, nebo do 18. října písemnou či elektronickou žádostí. Voličský průkaz si musí pacient přinést do nemocnice s sebou.

Pro ostatní pacienty pak platí nutnost zápisu do takzvaného zvláštního seznamu voličů. „Zápis do zvláštního seznamu voličů se odevzdává nejpozději sedm dní před započetím hlasování, tedy do 14. hodiny dne 18. října," sdělila Marta Šebestýnová ze sokolovské nemocnice.

„O sestavování seznamu a podmínkách zápisu jsou v těchto dnech pacienti nemocnic v Chebu i Karlových Varech informováni prostřednictvím vrchních sester jednotlivých oddělení," vysvětluje Vladislav Podracký. Kromě hospitalizovaných v nemocnici mohou být do zvláštního seznamu zapsáni i pacienti v porodnici či sanatoriu, případně lidé pobývající v ústavu sociální péče. Seznam se týká například i občanů ve výkonu vazby nebo trestu odnětí svobody.

Volby do PS ČR proběhnou 25. a 26. října.

Autor: Štěpánka Tupá

15.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Chystají lampionový průvod

POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Budou mít nového průvodce

Mariánské Lázně -Nový propagační materiál provede turisty Mariánskými Lázněmi. Malý průvodce městem nabídne návštěvníkům vše potřebné na jednom místě.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Letošní výlov františkolázeňského rybníka Ameriky má být o mnoho lepší, než to bývalo v předchozích letech. Jaké novinky jsou připravené? A kdy se vlastně výlov koná?

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení