Převážně dívky si totiž oblíbily v podzimním a zimním období nosit nevhodnou a nedostačující obuv, která jim může způsobit velké problémy. Mezi ně patří hlavně zánět močového měchýře a močových cest. Jednadvacetiletá Chebanka Jana Patočková ví o tomto problému své. Život jí znepříjemňoval celkem pravidelně, dokud si neuvědomila, v čem je opravdová chyba.

„Záněty močového měchýře jsem trpěla asi dva roky přes celé zimní období," řekla Jana Patočková. „Bylo to opravdu velmi nepříjemné a otravné. Nemluvě o tom, že jsem zameškala spoustu školy. V té době jsem si oblíbila nosit v zimě jen plátěnou obuv. To jsem ale netušila, jakou chybu dělám. I když mi byla občas na nohy trochu zima, nic jsem si nepřipouštěla, dokud mě neupozornila známá větou: ´Nemáš ty záněty náhodou z těch plátěných bot?´

A měla pravdu. Už od září začínám nosit pořádné, uzavřené a pevné boty, zánět močových cest a měchýře mě nezastihl. Někdy se až divím na ulici při pohledu na slečny, které nosí na podzim krátké bundičky a balerínky bez silonových ponožek. Hlava mi to nebere, ale ony na to nejspíš přijdou časem, tak jako já," dodala.

Krátké bundičky nad ledviny měla ráda také osmnáctiletá Martina z Chebu. Jelikož si nedokázala představit, že bude někdy na podzim a v zimě nosit ty ´šílené´ kozačky, co jí vybrala máma, protrpěla si své.

„Hned na úvod bych ráda řekla, že jsem teplé oblečení v mladších letech opravdu nosila velmi nerada," řekla osmnáctiletá Martina.

„Nebylo prostě hezké a nemohla jsem ukazovat své křivky jak se patří. Dřív byly v módě zvonové kalhoty, které se zapínaly těsně nad pánví. Díky nim jsem si užila své. Celý rok v rozmezí mých patnácti až šestnácti let jsem protrpěla záněty močového měchýře. Kromě sexu mě to obtěžovalo i ve spoustě jiných oblastí, jako byla třeba škola."