Do prostor městského úřadu v Chebu se nyní dostanou vozíčkáři jen hlavním vchodem z náměstí Krále Jiřího. Zadní trakt projde rekonstrukcí.
„Pro tělesně postižené a vozíčkáře, kteří jinak mají bezbariérový přístup právě ze dvora, stavebníci zřídí zvonek v levé části před schodištěm na úřad - k případnému přivolání pomoci,“ informovala mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. „Vstup na úřad bude od středy 26. srpna do konce září možný jen z náměstí,“ uvedla.

Na nádvoří už se objevily stavební stroje. „Po opakovaných problémech čeká celý prostor dvora nové odvodnění a zpevnění podloží,“ vysvětlila mluvčí.

„Dojde k výměně dlažby o rozsahu 703 metrů čtverečních, u vstupů přibudou pozinkované rošty. Nový mobiliář, kterým jsou dva žulové květníky, doplní nová zeleň,“ pokračovala Kuželová.

„Socha - pár s dítětem, jež dvornímu traktu doposud vévodila, byla prozatím uskladněna v prostorách společnosti Stamoza. Později bude instalována nejspíš v areálu 3. základní školy na sídlišti Zlatý vrch,“ zakončila mluvčí.

Práce by měly být hotové 30. září a 12. října na ně naváže oprava vstupu do radnice z náměstí. Celkem přijdou na tři miliony korun.

„Vozíčkáři mají v Chebu ztížený život, tak si zaslouží úpravy vstupů do veřejných budov,“ poznamenal Cheban Jan Skala. Že je Cheb pro jízdu na kolečkovém křesle nevhodný konstatovali i tělesně postižení sportovci, kteří v Chebu hráli turnaj ve stolním tenise. „Ani jsem se nepodíval do města, máte to tady strašně kopcovité a dlažební kostky nejsou ideální,“ řekl sportovec Vláďa Kadlík.