Uspořádat tak velkou akci, jakou je mezinárodní turnaj ve stolním tenise vozíčkářů 'Cheb open', dá velkou práci. Své o tom ví i jeden z hráčů, organizátorů a předseda Sportovního klubu vozíčkářů západočeského regionu Tomáš Harant.

Je složité skloubit hraní s organizací?
Pořádáme letos již devátý ročník turnaje, takže za tu dobu už všichni vědí, co je potřeba dělat. Není to tak hektické jako při prvním turnaji.

Co všechno obnáší naplánování turnaje?Toho je mnoho, samozřejmě ho neorganizuji sám. Podílí se na tom mnoho lidí. Složité je například sehnat pro hráče bezbariérové ubytování. To při takovém množství není jednoduché. Jedinou možností je vysokoškolská kolej. Jsme rádi, že nám vedení chebské ekonomické fakulty vychází vstříc. Celé plánování trvá tak čtvrt roku.

Jsou nějaké nástrahy v pořádání soutěže, které musíte řešit každý rok?
Skvělá spolupráce je například s chebským gymnáziem a se sportovními oddíly v Lubech a Aši – ti nám půjčují stoly na stolní tenis. Problém je zajistit sběrače míčků. Ke každému stolu jsou potřeba dva. Dělají to žáci základních a středních škol, jenže turnaj je o prázdninách. Ale vždy je seženeme. Jsme jim moc vděční, že si vůbec na nás udělají čas. Jako malé poděkování jim dáváme alespoň trička.

Kdo si může na Cheb open zahrát?
Cheb open je turnaj vozíčkářů a soutěžíme ve třech kategoriích. V první kategorii 'A' hrají ti nejlepší, v 'B' dobří a 'C' je otevřená. V té soutěží nejvíc lidí – máme zde největší zastoupení našeho klubu, asi osm lidí.

Přijede nějaká hvězda stolního tenisu vozíčkářů?Opět dorazí i Michal Stefanu, vítěz olympiády ze Sydney. Také v Athénách vybojoval stříbrnou medaili.

Máte nějaké přání, které se týká Cheb open?
Turnaj plánujeme tak, aby se konal v podobném termínu jako Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Přál bych si, aby náš turnaj jednou zahájil i prezident České republiky Václav Klaus. Letos je bohužel na cestě v zahraničí. Ale příští rok bude jubilejní desátý ročník soutěže, tak se to snad povede.