Město Cheb má tu čest již podeváté hostit Mezinárodní turnaj ve stolním tenise vozíčkářů Cheb Open. Ten začne v sobotu 7. července v půl osmé ve sportovní hale TJ Lokomotiva Cheb slavnostním nástupem a zahájením.

Na šedesát hráčů nejen z celé České republiky se dnes sejde na tradiční akci, která oživí začátek letních prázdnin v Chebu.
„Sjíždí se k nám do Chebu soutěžící z Ruska, z partnerského města Chebu Nižního Tagilu, ze Slovenska i z Německa či Rakouska,“ potvrdil jeden z hlavních organizátorů Tomáš Harant. Ten také potvrdil, že i letos potěší svou účastí hvězda stolního tenisu vozíčkářů – Michael Stefanu – zlatý a stříbrný vítěz olympijských her v Sydney a v Athénách.

Ačkoliv patří turnaj k deseti pohárům České republiky, nelpějí hráči tolik na výsledcích. Záleží víc na tom, aby si ho všichni užili.
„Cheb open je jednou z možností, jak se mohou vozíčkáři sejít, dostat se do společnosti a popovídat si,“ pověděl Harant. „Stalo se jakousi tradicí, že se večer po turnaji všichni sejdeme na přátelském posezení.“ A dodal, že vůbec není problém, aby se do hry přihlásil kdokoliv. Kategorie 'C' je otevřená, takže v ní mohou soutěžit i 'neprofesionálové'. Možná i proto v ní soutěží nejvíc lidí.

Sportovní akce Cheb open patří nejen mezi obyvateli Chebska mezi ty velice oblíbené. „Na turnaj chodím fandit už tři roky,“ pověděl devětatřicetiletý Jiří z Chebu. „A letos tomu doufám nebude jinak. Moc soutěžící obdivuji,“ dodal Cheban.