Přípravy na devátý ročník mezinárodního turnaje ve stolním tenise vozíčkářů Cheb open vrcholí – začne totiž tuto sobotu, 7. července, ve sportovní hale TJ Lokomotiva. Do Chebu se sjedou závodníci nejen z celé České republiky, ale i z ciziny.
Na šedesát hráčů se utká na šestnácti stolech. Na takto velkou akci musí být také patřičná příprava. Čtvrt roku před závodem organizátoři zajišťují například pronájem haly či ubytování.

„Pro takové množství lidí není jednoduché sehnat ubytování,“ potvrdil jeden z organizátorů, Tomáš Harant. „Závodníci většinou přijíždí s doprovodem. Pro vozíčkáře je nejlepším řešením kolej chebské vysoké školy.“ dodal.
Vzhledem k tomu, že se akce nekoná poprvé, není organizace tak složitá. „Každý z nás už ví, co je potřeba a co má zajistit,“ řekl Tomáš Harant. Ale dodal, že každoročně není snadné sehnat sběrače míčků, kteří jsou potřeba. „Sběrače dělají hlavně děti základních až středních škol. Ti mají ale prázdniny, takže je složité zajistit pětatřicet dětí,“ sdělil Harant. „Ale vždy jsme rádi, že přijdou a věnují nám svůj čas.“

Ačkoliv je klání jedním z deseti 'pohárů' České republiky, nezáleží tolik na výsledcích. „Důležité je, že se sejdem a pobavíme se,“ pověděl Harant.
„Jistě je skvělé, že se vůbec někdo rozhodne uspořádat takový turnaj,“ řekla dvaadvacetiletá Lucie Dvořáková z Chebu. „Jen by možná bylo hezké, pokud by to šlo, aby si s vozíčkáři mohli zahrát kdokoliv. Mám trošku pocit, že by si byli s nehandicapovanými lidmi, kterým by se taková akce také jistě líbila, bližší,“ dodala studentka.