Jedním z míst, které by měly patřit k bezbariérovým, jsou bezesporu úřady. Na Chebsku vozíčkářům zdaleka všechna nevyhovují. „U nás se bez problémů dostanou do přízemí úřadu,“ sdělil tajemník radnice Miroslav Jašíček z Mariánských Lázní.
Podatelna, matrika, informace a další se nacházejí v přístupných prostorách lázeňského úřadu. Ale kanceláře, které se jsou ve vyšších patrech, bývají pro vozíčkáře kvůli schodům tabu. „Letos chceme vybudovat výtah, takže příští rok by měli mít možnost pohybovat se po celém úřadě,“ řekl tajemník Jašíček. „Momentálně to řešíme tak, že referent přijde za klientem dolů,“ dodal.

Chebský úřad uspěl jen v části. Budova městského úřadu, která stojí v ulici 26. dubna, vyhovuje po všech stránkách. „Je zde bezbariérový vstup, vyhrazená parkovací místa, výtah i toalety pro vozíčkáře,“ potvrdil Tomáš Harant, který na chebském úřadě pracuje a s bezbariérovostí se potýká denně, protože je sám vozíčkář.

Zadní vchod hlavní budovy městského úřadu v Chebu na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad nabízí vstup bez překážek. Ale výtah, který v zde je, funguje od mezipatra. To znamená, že pokud chce vozíčkář něco potřebného vyřídit ve vyšších patrech, musí překonat několik schodů, což bývá bez cizí pomoci nemožné.
„Ale musím říct, že se situace každým rokem zlepšuje,“ pověděl Harant. „Před deseti lety to zdaleka nevypadalo tak, jak teď. Ale je nutné, aby se bezbariérovost stále rozvíjela,“ dodal.
Některé občany překvapilo, že zrovna úřady kladou handicapovaným takové překážky. „Podle mého názoru by měli jít příkladem,“ řekl čtyřiatřicetiletý Josef Dvořák z Chebu. „Pokud není bezbariérový vstup například v restauraci, pochopím to snáz, než pokud nastane stejná situace na úřadě,“ dodal.