Motor osobního automobilu značky Mercedes svérázným způsobem zaprotestoval. Řidiči vozidla se na Hlavní třídě v Mariánských Lázních začal valit dým z kapoty, ale když zastavil a otevřel ji, tak už bylo pozdě. Oheň se z motorového prostoru začal šířit do kabiny vozu.

„Profesionální hasiči z Mariánských Lázní zasahovali ve večerních hodinách u požáru osobního auta,“ sdělila Alena Ryvolová, mluvčí Hasičského záchranného sboru. „Událost byla na tísňovou linku 112 nahlášena pár minut před 19. hodinou. Mariánskolázeňští hasiči po příjezdu do Poštovní ulice hlásili, že se jedná požár osobního vozu Mercedes a oheň se rozšiřuje z motorové části vozu do kabiny auta.“

Podle mluvčí byla lokalizace plamenů otázkou jedné minuty, úplné dohašení si však vyžádalo jednu hodinu.
„Vyšetřovatel požáru určil jako příčinu technickou závadu na vozidle,“ sdělila Ryvolová. „Škoda způsobená požárem byla odhadnuta na 60 tisíc korun. Při této události nedošlo k žádnému zranění,“ dodala na závěr.

„Jel jsem po Hlavní třídě a začalo se mi kouřit z kapoty,“ uvedl řidič Mercedesu. „Zabočil jsem do uličky za poštou, že se podívám, co se děje. Zastavil jsem, otevřel kapotu a už nešlo nic dělat. Vyšlehly plameny. Okamžitě jsem volal hasiče. Vůbec netuším, co se mohlo stát. Naštěstí se nestalo nic vážnějšího,“ dodal na závěr řidič.