Ukázalo se totiž, že v době, kdy vraždil, mu nebylo sedmnáct, jak dokládal údaji ve svém pasu, ale devatenáct. Řízení bylo z toho důvodu obnoveno a mladému muži nyní hrozí podstatně vyšší trest. Pohybuje se v sazbě od 10 do 15 let vězení.

Vražda se stala v 7. června 2009 v Chebu po dvacáté hodině večer. Všemu předcházela hádka. Hieu Nguyen Manh se domníval, že jeho přítelkyně má poměr s někým jiným, a s tím na ni vyrukoval. „Poškozené rukama sevřel krk. Přestal, až když nejevila známky života," uvedl státní zástupce Martin Rykl.

Cizinec si poté zavolal taxi, bezvládné tělo do něj naložil a nechal se odvézt do místního penzionu. Číslo na záchranku prý neznal, a navíc neumí česky. Asi po čtvrt hodině tělo do taxi naložil znovu a jel za známým do jedné asijské restaurace v Karl. Varech. Taxikáři celou dobu tvrdil, že přítelkyně se opila. Provozovatel restaurace poté zavolal policii.

Když se mladý muž ocitl na policii, celou dobu se prokazoval pasem, v němž je datum narození 2. listopadu 1991. Souzen byl poté tedy jako mladistvý a hrozilo mu maximálně pět let vězení. Příbuzní zavražděné Vietnamky však později upozornili soud, že mladý muž se narodil dříve. „Z vaší vlasti nám byly poskytnuty zcela jiné údaje. Že jste se narodil 12. prosince 1990," uvedla směrem k obžalovanému Ivana Růžičková, předsedkyně senátu, který nyní případ projednává. „Tomu nerozumím," řekl k tomu mladý Vietnamec a podotkl, že například narozeniny slavil podle data v pasu, tedy druhý listopadový den. „Kromě toho pasu nic jiného nemám. Rodný list jsem nikdy neviděl," doplnil mladík, který se živil jako prodejce na tržnici. Do Česka se Hieu Nguyen Manh dostal, když mu bylo třináct let. Všechny potřebné dokumenty prý zařizovali jeho rodiče, kteří už v té době na západě Čech žili a pracovali.

Mladý muž vraždu nepopírá. „Ve vzteku jsem nechtěně způsobil smrt. Opravdu jsem to tak nechtěl. Nikdy jsem si nemyslel, že se stanu vrahem. Je mi to líto," kál se. Jednání pokračuje v dalších dnech.