Z oficiálních webových stránek města Mariánské Lázně před časem zmizel archív videozáznamů jednání tamních zastupitelů. To nazlobilo řadu místních, kteří žádají, aby byl archív obnovený. Představitelé města ale oponují, že jim to zákon neukládá.

Na to, že už na webových stránkách města nelze najít starší videa z rokování zastupitelů, upozornil Deník devětatřicetiletý Tomáš z Mariánských Lázní. „Hledal jsem přibližně půl roku staré usnesení a chtěl jsem se podívat, jaká diskuze ohledně tohoto bodu probíhala. To se ve strohém zápisu člověk nedozví. K mému překvapení zde ale už videa nejsou, ačkoliv se rokování on-line přenáší, a tak možná i nahrává. Nazlobilo mě hlavně to, že jsou z webu stažená i ta videa, která zde už přístupná byla."

Na dotaz, proč již není na stránkách města dostupný archív videí z jednání zastupitelstva, odpověděl starosta města Zdeněk Král: „Archivy videí nevedeme, zákon nám to neukládá," sdělil stručně.

Archív videozáznamů zrušili na konci roku 2011 i chebští zastupitelé a oficiálním důvodem tehdy byly obavy z milionových pokut od Úřadu pro ochranu osobních údajů. Tento krok ale vyvolal mezi lidmi bouřlivé negativní reakce, a tak se nakonec archív na webové stránky města vrátil. „Jsem rád, že si mohu pustit záznam jednání znovu," uvedl Petr Krátký z Chebu.