Kriminalisté na Chebsku úspěšně objasnili všechny pokusy o vraždu i dvě vraždy za posledních pět let. Vyplývá to z policejní statistiky. Na jednom z webů se před nedávnem objevila mapa, kolik vražd se stalo na území České republiky, a Karlovarský kraj tam vyšel jako místo s největším počtem vražd.

„Trestných činů je tu asi dost, nedokážu to jako laik posoudit, ale že by tady bylo nejvražednější místo v republice, se mi nezdá,“ uvedl Miroslav Strouhal z Chebu. „Informace na tom webu mne zaskočila,“ sdělil.

Za posledních pět let bylo na území Chebska spácháno 12 pokusů a dvě dokonané vraždy. „Žádný z těchto trestných činů nezůstal nevyřešen. Kriminalisté všechny případy úspěšně objasnili,“ potvrdila policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Nejčastějším motivem vražd a pokusů o ně byly mezilidské vztahy a v několika případech také majetkový prospěch. „V téměř všech případech šlo o pachatele, který poškozenou osobu znal. Výjimkou byl případ z konce loňského roku v Aši, kde 20letý mladík napadl sečnou zbraní poštovního doručovatele a jeho přítelkyni,“ poznamenala Kateřina Krejčí.

Poštovní doručovatel a jeho spolujezdkyně, na které v Aši 20. prosince zaútočil sekerou dvacetiletý mladík a vážně je zranil, jsou v domácím ošetřování. Předtím museli absolvovat operace ve Fakultní nemocnici v Plzni.

Dvacetiletý útočník z Aše se pokoušel uprchnout, policie ho ale dopadla po několika hodinách. Vyšetřovatel ho obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu spáchaného s rozmyslem na dvou osobách v úmyslu získat pro sebe majetkový prospěch. V případě prokázání viny mu tak hrozí až výjimečný trest odnětí svobody. Mladík si objednal historickou zbraň pod falešnou identitou a nasměroval pošťáka na odlehlý konec ulice v Aši. Pak ho napadl sekerou do horní části těla. Doručovateli se podařilo utéct, mladík tedy zaútočil na jeho spolujezdkyni.

V loňském roce bylo v kraji spácháno 416 násilných trestných činů a policisté jich objasnili 82,2 procenta. „Kriminalisté od počátku roku vyšetřovali celkem devět vražd spáchaných na území kraje, které byly všechny úspěšně objasněny. Sedm vražd bylo ve stadiu pokusu a dvě byly dokonané,“ uvedla už dříve Kateřina Krejčí.