Vítězové mohli být jen tři, ačkoliv všechny vystavené snímky patřily k velmi zdařilým.

„Dokonce jsme dostali několik lístků, kde bylo napsáno - všechny jsou pěkné, takže každá z vystavovaných sérií dostala bod,” uvedl starosta Poustky Jan Ryba.

V letošním roce se totiž výstava odlišovala od uplynulých tím, že se vystavovaly a hodnotily celé série snímků, ne jednotlivé fotografie, jak tomu bylo v uplynulých třech ročnících.

Hodnocení prováděli návštěvníci kostela. Jednomu z nich se dokonce natolik zalíbil jeden z vystavených snímků, že jej zakoupil a přispěl na opravu kostela částkou deset tisíc korun.

„Celkem přišlo 843 hlasů a musím říct, že to bylo velmi těsné,” poznamenal místostarosta Poustky Radovan Caran.

A jak tedy dopadlo hlasování? Na třetí příčce se umístil Miroslav Bém, druhá byla Milena Kaprálová, o první místo se dělili hned dva soutěžící - Jiří Chomát a Markéta Klůzová.

„Mám fotografování rád. Je to náročná zábava a krásný koníček,” uvedl ve své vizitce Jiří Chomát. „Jsem nadšený když vidím před sebou krásný moment, který se mi podaří zachytit fotoaparátem.”

Markéta Klůzová se vedle fotografování věnuje hned vedle ručních prací a vyrábění bižuterních šperků.

Vítězové bohužel na vyhlášení výsledků nedorazili, Deník s nimi ale připravuje rozhovor. Všechny fotografie ještě v kostele zůstanou, a to až do plánované vánoční akce. Poté se s nimi, alespoň s těmi vybranými, mohou setkat lidé na obecním úřadě v Poustce.(šma)