Slapanská cyklostezka se stala oblíbeným místem sportovců z celého Chebska. Kromě několika případů, kdy si lidé stěžovali na nepořádek, se zde nemusely řešit žádné výraznější potíže. Lidé ale upozorňují na to, že si v místě někdo nebezpečně hraje – přes stezku měl natáhnout vlasec.

Vlasce si všimla holčička

Na případ upozornila jedna z Chebanek, které na cyklostezce bruslila se svou malou dcerou. Právě ta díky své výšce vlasec zaregistrovala.

Jde o první případ

Strážníci cyklostezku kontrolují často. Podle zástupce ředitele chebské městské policie Ladislava Svobodníka jde o první takový případ. „Ani lidská škodolibost nemá hranic, snad proto se i takové případy občas stávají,“ podotkl. „Nicméně zmíněná cyklostezka je pod častým dohledem strážníků městské policie. Mimo občasných kontrol a cílených výjezdů je pod kontrolou i tehdy, když strážníci ve svém volnu sportují. V případě zjištění jakéhokoliv protiprávního jednání je přítomný strážník připraven zasáhnout nebo telefonicky přivolat na místo operující hlídku.“

Zavolat hned

Podle jeho slov je ale velice důležité, aby se lidé na strážníky obrátili co nejdřív. Jen tak se dají podobné případy objasnit.

Není to legrace

Ten, kdo vlasec na stezku natáhl, pravděpodobně ani netuší, kolik riskoval. Kdyby totiž Chebanka nástrahu nesundala, mohl celý vtípek skončit neštěstím. Podle následků by se šprýmaři mohli zodpovídat z přestupku nebo dokonce trestného činu.

Nemysleli na možné následky

„Je jen náhoda, že se nikomu nic nestalo,“ řekl Deníku Jakub Marek z Chebu, který na cyklostezku jezdívá také sportovat. „Často s sebou brávám i synka, který jezdí na malém kole. Kdybych byl svědkem toho, jak si někdo takhle hloupě hraje, musel bych se hodně držet, aby pak vtipálky nemusela odvážet sanitka,“ dodal s tím, že by lidé měli víc přemýšlet nad tím, jaké následky jejich jednání může mít.