Nová vyhláška o zajištění veřejného pořádku v Chebu vstoupila v platnost před třemi týdny. Mezi Chebany vzbudila velkou pozornost. Nejvíce se diskutuje o povinnosti majitelů psů vodit své miláčky všude na vodítku.

„Je to jenom dobře. Člověk nikdy neví, co takové zvíře napadne. Z některých volně pobíhajících psů jsem měla strach,“ radovala se chebská seniorka Anna Mašková.

Mezi některými majiteli psů ale nová vyhláška vyvolala řadu emocí.
„Uvádí se v ní jen tři lokality, kde mohu psa venčit bez vodítka. Jak to mám ale udělat, když můj pejsek si na vodítku prostě neuleví,“ uvedl rozhořčeně majitel psa z chebské Hrnčířské ulice, který si nepřál být jmenován. „Přece s ním ráno nepoběžím do patnáct minut vzdáleného parku. To ho raději nechám proběhnout u domu a budu riskovat případné problémy se strážníky,“ dodal nebojácně. Podle něj radnice od majitelů psů vybírá nemalé poplatky, ale kromě pytlíků na psí exkrementy za ně nic nenabízí.
Městská policie, která dodržování vyhlášky kontroluje, její porušování zatím řeší domluvami.

Podle námi oslovených majitelů psů ale za novou vyhlášku může skupina lidí, kteří si svobodu pletou s anarchií.
„Nemám problém s tím po svém psovi uklízet. Ostatně dělal jsem to vždycky a považuji to za normální. Někteří lidé si ale myslí, že si mohou dělat co chtějí. Kdyby každý z nich dodržoval alespoň základy slušného chování, nemusela by tato vyhláška vůbec vzniknout,“ řekl Eduard Šulc z Chebu.

 

Text vyhlášky najdete zde: