Nová vyhláška, podle které se musí všichni psi v Chebu pohybovat jen na vodítku, platí už od poloviny července. Městská policie, která přestupky proti ní zatím řešila domluvou, přistoupila v těchto dnech k mnohem nepopulárnějším opatřením. Začala dávat blokové pokuty.

„Tři majitelé psů museli za její porušení zaplatit blokovou pokutu ve výši 500 korun,“ potvrdil velitel chebské městské policie Jiří Šmolík.
Ocenil při tom i spolupráci s veřejností. „Žena z Dřevařské ulice na sídlišti Zlatý Vrch nás upozornila na psa, který pobíhal po okolí bez dozoru,“ uvedl Šmolík a pokračoval. „Naší hlídku pak po příjezdu na místo upozornila i na pravděpodobného majitele.“

Přestože velká část obyvatel Chebu novou vyhlášku schvaluje, někteří lidé s ní nesouhlasí.
„Je v ní vymezeno příliš málo míst, kde se mohou psi proběhnout na volno,“ rozhořčil se Vladimír Švejda z Chebu.
Městští policisté se dokonce setkali s případem, že majitelka psa, který nebyl na vodítku, odmítla pokutu zaplatit.
„Uvedla, že o vyhlášce ví, ale nedbá na ní. Její případ jsme předali k dalšímu řešení do správního řízení,“ poznamenal Šmolík. V něm hrozí ženě mnohem vyšší sankce, než jakou jí může strážník uložit na místě.

„Je dobře, že se psi pohybují stále na vodítku. Nikdo se nemusí bát napadení. Jen by měli strážníci chodit mnohem častěji po ránu na kontroly. Určitě by odhalili mnohem víc lidí, kteří psy venčí na volno,“ reagovala na náš dotaz,“ Pavlína Musilová z Chebu.
I to byl jeden z důvodů, který přiměl chebskou radnici k přijetí nové vyhlášky. Vždyť ve městě je registrováno zhruba tři tisíce psů, ale na cvičiště s nimi pravidelně dochází jen nepatrný zlomek jejich majitelů.

 

Text vyhlášky najdete zde: