Doporučit zastupitelům změnu vyhlášky, která vymezuje lokality určené k volnému pobíhání psů, se rozhodla Rada města Chebu. Pokud volení zástupci jejich návrh schválí, bude platit i ve Dvořákových sadech na Zlatém vrchu zákaz venčení psů bez vodítka. Důvodem jsou nejen odmítavé stanovisko obyvatel, kteří v této oblasti žijí, ale i sílící protesty mateřské a základní školy na Zlatém vrchu.

„Lesopark využíváme zejména na jaře a na podzim k výuce tělesné výchovy. Naše školní hřiště totiž není dostatečně zastíněné,“ řekla ředitelka Základní školy na Malém náměstí v Chebu Věra Šinková. „Ve Dvořákových sadech je navíc vybudovaná přírodovědná stezka, kterou naši učitelé také hojně používají k výuce. Děti ze školní družiny sem chodí celoročně.“

Podle chebského místostarosty Michala Pospíšila slouží park také k procházkám dětí z tamní mateřské školy. „Školka na malém náměstí má k dispozici malou zahradu a tak si děti často chodí hrát právě do Dvořákových sadů. Teď se ale učitelky obávají napadení psem,“ vysvětlil Pospíšil.
S ulehčením přijali rozhodnutí Rady města i obyvatelé, kteří proti vyhlášce v uplynulých dnech dokonce sepsali stížnost.
„Jsem rád, že se věci hnuly kupředu. Snad konečně zvítězí zdravý rozum,“ konstatoval jeden z iniciátorů stížnosti Zdeněk Flaksa, který doufá, že stejně jako radní rozhodnou i zastupitelé.

V lespoparku na Zlatém vrchu se také v průběhu roku konají nejrůznější akce. Jejich organizátorům by právě volné pobíhání psů mohlo řádně zamotat hlavu. Například už od roku 1995 zde s železnou pravidelností dvakrát ročně škola na Malém náměstí pořádá běžecké závody Zlatá míle. „Vždy na jaře a na podzim se tu sejde kolem stovky závodníků a odpovídající počet diváků. Letošní podzimní kolo by se mělo uskutečnit 28. září,“ doplnila ředitelka Věra Šinková.