Vyjádření Tomáše Kubáta předsedy ZO Strany zelených v Chebu k optimalizaci Karlovarské krajské nemocnice a.s.

Strana zelených v Chebu nesouhlasí s připravovanými změnami v chebské nemocnici, které jednoznačně povedou ke zhoršení zdravotní péče v tomto regionu.

Tyto změny budou mít za následek odchod lékařů do jiných zdravotnických zařízení, kde bude předpoklad k jejich vyššímu odbornému růstu. Z koncepce, kterou schválila Rada karlovarského kraje vyplývá, že dojde k preferování karlovarské nemocnice na úkor chebské a sokolovské nemocnice.

Velmi mě podráždilo vyjádření ODS a ČSSD, ve kterém se obě strany postavily proti koncepci Karlovarské krajské nemocnice, ale už se zapomněly svým spoluobčanům omluvit za tento stav. Zřizovatelem a jediným akcionářem Karlovarské krajské nemocnice je Karlovarský kraj ,ve kterém tyto dvě strany tvoří koalici. Krajská rada v níž jsou pouze zástupci těchto dvou politických stran, schválila v červenci 2007 optimalizaci – restrukturalizaci Karlovarské krajské nemocnice.

V Dozorčí radě Karlovarské krajské nemocnice a.s. jsou zástupci delegovaní ODS a ČSSD. V případě, že se naplní katastrofální scénář ohledně chebské nemocnice, budou tyto dvě strany za toto jednoznačně odpovědny, a proto by měly tuto situaci okamžitě řešit na místo alibistických prohlášení.

Tomáš Kubát

předseda ZO SZ Cheb