„Výlet je naplánovaný na sobotu 1. května,“ popisovala Radka Hurtová ze Sovy. „Sraz bude na chebském vlakovém nádraží v 7.45 hodin. Užijeme si zvířátek, průlezek a všeho co ZOO park nabízí. Prohlédneme si řadu nádherných zvířat, o kterých vám v případě zájmu něco rád poví milovník a znalec Jan Bedřich, kterého se během naší prohlídky budete moci na cokoli zeptat.“ Podrobnosti a přihlášku zájemci najdou na webu domu dětí.

Poslední podobný výlet u účastníků sklidil velký úspěch. Hedvika Denková se dokonce rozhodla, že si pěkně prožitý den v ZOO v ústí nad Labem zaslouží poděkování. To směřovala především Radce Hurtové a Janu Bedřichovi. „Při příchodu do areálu se naším průvodcem stal Béďa (Jan Bedřich, pozn. red), který nás překvapil svými znalostmi o zvířatech, ale i o zakladateli této zahrady,“ popisovala Hedvika Denková. Spoustu zábavy si výletníci užili při celé procházce zahradou. „I zpáteční cesta vlakem byla plná povídání, her, ale hlavně zpěvu, který společně se smíchem zněl celým vagonem,“ řekla. „Rozzářené dětské oči, červené tváře jsou tím nejkrásnějším poděkování, za výlet, který rozvíjí u dětí citlivost a vnímavost ke všemu živému, lásce k přírodě a učí být dobrým kamarádem,“ dodala.

Radku Hurtovou pochvala překvapila. „Pravidelně na všechny mé akce chodí Nikolka a Michalka Denkovy a jejich bratranec se sestřenicí Jirka a Terezka Dolanských. No a tyto všechny báječné dětičky mají jednu společnou úžasnou babičku, bývalou učitelku mateřské školičky - paní Hedviku Denkovou,“ vysvětlovala. „Ještě loni jsem tuto babičku vůbec neznala, až letos se k nám připojila, nejdříve to byla akce Velikonoční pochod na Andělskou horu a nyní s námi jela do ZOO Ústí. Je to babička čiperka, vždycky ji na našich akcích pěkně utaháme,“ řekla. Poděkování ale podle ní patří hlavně, hlavně Janu Bedřichovi. „Protože je to milovník a znalec všech zvířat a jen s těží vymyslíte otázku, na kterou by nedokázal odpovědět,“ dodala Radka Hurtová s tím, že zrovna včera na chebském gymnáziu Jan Bedřich vypracoval otázky biologické olympiády.