Přicházející podzim značí na Chebsku také nastávající výlovy rybníků. Po celoroční práci budou rybáři sklízet ´plody´ své práce, aby je připravili na vánoční trh.

„S výlovy začínáme už v sobotu 15. října,” potvrdil Karel Schweiner z rybářského svazu Skalná. „První je na řadě rybník za pásmem, o týden později se bude lovit hlavní rybník u silnice za Skalnou ve směru na Plesnou. V sobotu 29. října pak přijde na řadu menší rybník, který je nad tím hlavním, a také ten, který je nedaleko odbočky na Křižovatku. Výlovy začínají v 10 hodin,” vyjmenoval.

„V sobotu 29. října děláme výlov pro veřejnost a hlavně pro děti na rybníku Březovka,” uvedl předseda ašských rybářů Radomír Duchaj. V Aši se koná výlov ale už tuto sobtu 8. října, a to rybník Zemní, o týden později přijde na řadu Olše, 22. října pak budou rybáři lovit ve Vernéřově. Mimo Březovky, kde začíná výlov v 8.30 hodin, se všechny akce konají od 8 hodin.

Podrobný rozpis mají ašští rybáři vyvěšený na svých webových stránkách.

Na své si přijdou i ve Františkových Lázních. Divácky atraktivní výlov Ameriky se bude odehrávat ve čtvrtek a pátek 20. a 21. října od 8 hodin. Ve čtvrtek mohou přijít návštěvníci až do 16 hodin, v pátek se končí o dvě hodiny dřív, tedy ve 14 hodin.

Zkrátka nepřijdou ani Tepelští. Rybník Betlém má naplánovaný výlov na pátek 28. října od 8 do 14 hodin. Lidé tak mohou zajímavě využít státní svátek.