V Aši obcházejí seniory a tvrdí jim, že jejich zámek na dveřích je nevyhovující. Nabízejí jim zámek nový, i s montáží, ovšem patřičně drahý. Tento neobjednaný zámek vyjde na 20 900 korun.

Žena podvodníky vyhodila

„K případu došlo 14. ledna, kdy dva muži v ašské Dlouhé ulici navštívili seniora, ročník 1930, a nabídli mu výměnu zámku u dveří,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Dohnalová. „Pán jejich nabídku přijal, a dokonce jim zaplatil 20 900 korun.“
V ten samý den se oba podvodníci pokusili obelstít i ženu, ročník 1955, v tom samém domě. Ta je ale vyhodila.

Hledají se další poškození

Ašská policie nyní žádá veřejnost o pomoc a zároveň prosí další lidi, kteří byli oběma muži poškozeni, aby se přihlásili buď na služebně, nebo na lince 158.

Kdykoliv se mohou vrátit s klíčem

„Bohužel jsou někteří senioři velmi důvěřiví,“ poznamenala Dohnalová. „Proto je alespoň varujeme. Pokud si žádnou výměnu zámku neobjednali, ať na ni nepřistupují. Existuje tu vždy riziko, že si takoví lidé ponechají klíč od nového zámku a kdykoliv mohou do bytu vstoupit,“ varovala.

Mají stříbrný kufřík

Oba výtečníky poškozený senior i statečná žena policistům popsali. Dvojici tvoří muži ve věku zhruba 35 let. Jeden je vyšší, asi 180 centimetrů, tmavší pleti, ale ne Rom. Chodí čistě oblečen a oholen, ale je arogantní a nedokončuje věty. Druhý z podvodníků je menší, asi 175 centimetrů, světlé pleti. Muži s sebou nosí stříbrný kufřík.