Úředníci na odboru dopravy ašské radnice si stýskají. Řidiči, kterých se týká výměna starých řidičských průkazů, stále otálejí.
„Neustále se zvyšuje měsíční průměr počtu řidičských průkazů, které zbývá ještě vyměnit v následujících měsících,“ upozornil Milan Hurtoš, vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu (MÚ) v Aši .

„Na počátku tohoto roku to bylo 170 průkazů a pro měsíc září je to již 250. Už poněkolikáté upozorňujeme na nebezpečí, které z této situace plyne – při tomto trendu totiž nestihnou všichni včas řidičské průkazy do konce roku 2007 vyměnit,“ varoval.
„Vyzýváme proto opětovně občany, jichž se nahrazení starých ´řidičáků´ za nové týká, aby s návštěvou našeho úřadu neotáleli.“
V současné době probíhá vše bez problémů a plynule. Přesto chce MÚ Aš veřejnosti vyjít vstříc a od 3. září 2007 prodlužuje úřední hodiny na výměnu řidičských průkazů takto: úřední hodiny budou v pondělí a ve středu od 6 do 12 hodin a od 12.30 do 18 hodin. Ve zbývajících dnech výměnu řidičských průkazů zajišťuje tak jako doposud.

Výroba nového řidičského průkazu trvá cca 20 dní, proto nejzazším termínem pro vyřízení je první týden v prosinci.
„Upozorňuji, že dnem 1. ledna 2008 platnost průkazů, jichž se výměna týká, definitivně končí,“ doplnil Hurtoš.
„Mě se to naštěstí netýká,“ řekl Michal z Chebu. „Já jsem zareagoval včas.“