Ani překvapivý slib premiéra Petra Fialy, s nímž se Lékařský odborový klub dohodl na desetimiliardové injekci do nemocnic s tím, že lékaři ukončí prosincové výpovědi z dobrovolných přesčasových dohod neznamená, že problémy skončily. Třiadvacet lékařů v Karlovarské krajské nemocnici, 19 v Karlových Varech a čtyři v Chebu, výpovědi nestáhlo. Podle mluvčí KKN Markéty Singerové čekají na to, až bude tato dohoda vyhotovena v písemné podobě. Trvají tak komplikace na dětském oddělení karlovarské nemocnice, které bude od 22. prosince do 2. ledna uzavřeno. To ale bylo podle mluvčí naplánováno už dříve. S péčí o dětské pacienty tak po dohodě vypomohou nemocnice v Sokolově a Chebu.

"Chod novorozenecké JIP v karlovarské nemocnici ale bude v provozu, stejně tak transportní služba nezralých novorozenců. Po dobu uzavření dětského oddělení prodloužíme také ordinační hodiny na dětské pohotovosti," zdůraznila mluvčí Singerová. Nemocnice v Sokolově a Ostrově provozuje skupina Penta Hospitals, tam ale s výpověďmi lékařů z přesčasové práce podle mluvčího Vladislava Podrackého problémy nemají. V Sokolově řeší pouze jedinou výpověď, v Ostrově žádnou.

Advent v Chebu na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad.
Vánoční strom v Chebu se rozzářil do modré, podívejte se

Vzniklou situací v Karlovarské krajské nemocnici kvůli výpovědím lékařů z přesčasových dohod se zabývalo i vedení Karlovarského kraje a pokud budou krajští zastupitelé souhlasit, pak kraj finančně podpoří ambulantní a také nemocniční pediatry. "Z jednání se zástupci lékařů dětského oddělení karlovarské nemocnice Vary vzešel požadavek, aby kraj finančně nepodporoval pouze ambulantní pediatry, ale i pediatry nemocniční, kteří tak budou motivováni k práci v nemocnici. Vyšli jsme tedy tomuto požadavku vstříc a momentálně pro ně připravujeme nový dotační titul. Kromě samotných lékařů chceme finančně podporovat i jejich kolegy, kteří je připravují na atestaci nebo zajišťují chod oddělení v době, kdy je nový lékař na stáži mimo pracoviště. Dotační program bychom chtěli předložit ke schválení na prosincovém jednání krajského zastupitelstva," uvedl Petr Kulhánek (STAN), hejtman Karlovarského kraje. Od toho si vedení kraje slibuje udržení a získaní nových lékařů, kteří se starají o naše nejmenší pacienty.