VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výskyt ptačí chřipky na farmě v Plesné? Ten odstartuje velký rej nejen hasičů

Plesná - „Cvičení bude probíhat od 8 do 16 hodin v areálu firmy Mavex Cheb a v jejím bezprostředním okolí," potvrdil starosta Plesné Petr Schaller.

18.6.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Karel Pech

Na obrovské rojení hasičů, policistů i záchranářů se musejí připravit občané Plesné. Už 2. července se u nich odehraje velké cvičení složek integrovaného záchranného systému (IZS) ´Focus 2015´. Jeho cílem bude ověřit reálnou schopnost jednotek požární ochrany, policie, veterinární správy a dalších účastníků řešit následky rozsáhlé mimořádné události výskyt ptačí chřipky ve velkochovu drůbeže.

Námět velkého cvičení v Plesné
1. Na farmě v obci Plesná byl chovatelem zjištěn úhyn drůbeže s podezřením na výskyt onemocnění ptačí chřipkou. Majitel informuje orgány veterinární správy, která rozhoduje o zahájení opatření ke zjištění příčiny úmrtí a k likvidaci ohniska nákazy.

2. S ohledem na rozsah opatření zasedá Nákazová komise Karlovarského kraje, krizový štáb Karlovarského kraje, krizový štáb obce s rozšířenou působností Cheb a štáb Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje. O události jsou cestou Krajského operačního a informačního střediska (KOPIS) informovány příslušné orgány SRN. 

3. Zasahující jednotky požární ochrany a složky integrovaného záchranného systému se soustředí na podporu likvidace ohniska nákazy, dekontaminaci osob v ohnisku nákazy a techniky v ohnisku nákazy a na výstupu z ochranného pásma.

„Cvičení bude probíhat od 8 do 16 hodin v areálu firmy Mavex Cheb a v jejím bezprostředním okolí," potvrdil starosta Plesné Petr Schaller. „Takže se odehraje také v části ulic Celní, Zahradní a Tovární v okolí farmy, kde bude omezen provoz vozidel a osob. Do cvičení se rovněž zapojí asi 15 jednotek hasičů se speciální technikou. Některé činnosti se budou konat i v samotném městě Plesná například sčítání drůbeže u vybraných drobných chovatelů. Chtěl bych občany Plesné i návštěvníky města tímto požádat o trpělivost a spolupráci se zasahujícími," dodal starosta.

Autor: Vladimír Kučera

18.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení