Významných 950 let od první písemné zmínky si město Cheb připomene až příští rok. I přesto žijí organizátoři přípravami už teď.
Téma oslav se nevyhlo ani mezinárodnímu veletrhu cestovního ruchu v německém Stuttgartu. Toho se zúčastnil chebský místostarosta Michal Pospíšil a Marcela Brabačová z oddělení kultury a cestovního ruchu chebské radnice.

Kromě tradičních veletržních povinností čekala chebského místostarostu ještě jedna důležitá. A to s Hansem Köhlerem, bývalým starostou Wendlingenu. „Starostou města, do kterého se po válce odstěhovala velká část původních Chebanů, a se kterým udržujeme od 90. let přátelské vztahy,“ popisoval Michal Pospíšil. „Projednali jsme přípravu výstavy Tváře a osudy z Chebu, kterou chystáme na rok 2011 k oslavám 950 let od první písemné zmínky o Chebu.“

Marcela Brabačová vysvětlila, že má město v posbírat osudy nejen současných, ale i původních obyvatel Chebu. Společně s Římskokatolickou církví Cheb a krajanským spolkem Egerer Landtag Wendlingen připraví česko – německou výstavu v chebském kostele svatého Mikuláše. Jejím hlavním tématem budou právě životy Chebanů. „Pan Köhler se ujal role koordinátora výstavy na německé straně. Pomůže nám nejen s šířením informace o akci, ale i se shromažďováním osudů. Dohromady by jich mělo být právě 950,“ dodala Marcela Brabačová.