Šlo o dvakrát 18 portrétů z Františkových Lázní a jejich partnerského města Bad Soden am Taunus.

„V každém městě nalezneme stavby, náměstí či parky, jež činí tato města nezaměnitelnými a přispívají ke kvalitě života v místě. Stejně tak má každé město své jedinečné obyvatele – originály, které je utvářejí. Právě této myšlenky se chopil také podnikatelský poradce a amatérský fotograf Wolfgang Männel žijící v Bad Soden, jenž se rozhodl tyto neobyčejné lidi fotografovat před jednotným pozadím. Jeho žena Tanja, jinak vystudovaná archeoložka, v rámci tohoto projektu přijala roli aranžérky, jež v souladu s přáním fotografovaných vybírala jednotlivé rekvizity. Výsledkem bylo celkem 103 portrétů 'Badsodenských hlav', jež byly v únoru 2016 v rámci výstavy 'Sodener Köpfe – live' prezentovány v městské galerii města Bad Soden. Úspěch byl ohromný,“ uvedla Petra Polívková, pracovnice pro práci s veřejností a médii z františkolázeňského muzea.

Městské muzeum Františkovy Lázně myšlenku Badsodenských hlav přejalo a počátkem roku 2018 rovněž vyhledalo několik tváří, jež jsou charakteristické pro město, a k vybraným 18 „Badsodenským hlavám“ tak připojilo 18 „Františkolázeňských tváří“. „Františkolázeňské portréty pro výstavu nafotila a připravila fotografka a redaktorka 'Živého Chebska' Václava Simeonová,“ řekla Petra Polívková.

Mezi františkolázeňskými tvářemi je například básnířka a jedna z pořadatelek festivalu Literární Františkovy Lázně Alenka Vávrová, duchovní správce pravoslavného chrámu svaté Olgy Metoděj Kout, ředitel muzea Štěpán Karel Odstrčil, stolní tenista Antonín Gavlas, majitelka místní vinotéky Zdeňka Bačová nebo třeba Milan Brož z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR, který se podílí na obnově štoly ve vyhaslé sopce Komorní hůrka.

Pořadatelé české části výstavy navíc uspořádali také slavnostní midisáž, které se zúčastnila řada hostů a 'účinkujících' z české strany, ale i početná delegace z partnerského města Bad Soden.