Výstava zvířat v Chebu na Švédském vrchu láká jako každoročně na nejcennější kousky členů chebské chovatelské organizace.

„Máme slíbeno, že nám chebská chovatelka koček přinese na výstavu svá zvířata,“ doplnil předseda organizace Václav Rybáček.

Mělo by to znamenat oživení klasické výstavy domácích zvířat, jak ji lidé znají.

Výstava se koná už v pátek od 8 do 16 hodin, v sobotu od 8 do 15 hodin. Na akci, kterou pořádá chebská organizace svazu, se představí i chovatelé ze sousedního Hohenbergu. Na výstavu zvou organizátoři také malé návštěvníky ze škol a školek. „Bývalo nás přes tisíc lidí, jen v Chebu bylo sto členů,“ zavzpomínal už před časem Rybáček. „Dnes je nás celkem sedmdesát,“ povzdechl si.

Už ve čtvrtek se konalo hodnocení vystavovaných zvířat. Pomocníky hodnotitelům byli studenti chebské Integrované střední školy. „Jsme tady v rámci praxe,“ vysvětlil Miroslav Florián ze třetího ročníku. Spolu s ním pomáhali u králíků Tomáš Novák a Tomáš Kazilovský ze druhého ročníku.

Na výstavě se představí celkem 150 holubů, 170 králíků a přibližně 115 slepic. Mezi nejlákavější patří zřejmě bohatě osrstění angorští králíci.