Výstavba dvou moderních školních hřišť v Aši již začala. Ta vyrůstají u základních škol v Hlávkově a Okružní ulici. Celkem by obě stavební akce měly vyjít na 25 milionů korun.

„Školní hřiště u Hlávkovy školy vyjde celkem na 8 580 622 korun včetně daně," uvedl tiskový mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „U Hlávkovy školy vznikne multifunkční hřiště s mantinely, určené například na florbal a in-line hokej," vyjmenoval mluvčí.

Mimo jiné se u Hlávkovy školy vybudují stanoviště na provozování některých atletických disciplín, jako je sprint, skok do dálky a vrh koulí. Chybět na místě nebudou ani šatny se zázemím.

„Školní hřiště u školy v Okružní ulici vyjde celkem na 17 200 943 korun včetně daně," informoval Milan Vrbata. U školy má následně vzniknout hřiště na kopanou s umělým povrchem, dráha na sprint, skok do dálky, vrh koulí, plážové volejbalové hřiště a minitribuna. Samozřejmostí budou i šatny se zázemím. „Obě moderní sportoviště se staví díky evropské dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad. O jejím přidělení bylo rozhodnuto v polovině března," dodal mluvčí. Rekonstrukce obou hřišť má skončit 24. září letošního roku.