Účelem nově vystavěného, avšak stále nezkolaudovaného ostrůvku v obci Drmoul na výjezdu směrem na Velkou Hleďsebi, je zpomalení dopravy a umožnění bezpečného přechodu přes silnici chodcům. Avšak zatím je to jeden z nejnebezpečnějších úseků na silnicích v Drmoule.

Ostrůvek je v provozu více než tři týdny. Starostka obce Drmoul Vladislava Chaloupková řekla, že za poslední týden se na tomto místě přihodily již dvě nehody. Celkem je to pět havárií od ukončení stavebních prací.

Nejvážnější nehoda se stala řidičce stříbrného Volva, když najela právě na tento ostrůvek, který odmrštil její automobil na chodník. Při nehodě se prorazila olejová vana automobilu, olej vytekl na silnici a na zahradu rodinného domku. Při této nehodě nikdo neutrpěl žádná zranění. Všechny ostatní havárie jsou naštěstí pouze lehčího rázu, při kterých nebyl nikdo zraněn. „Přes ostrůvek podle mého názoru přejelo více aut, než přešlo lidí,“ řekl Václav Bělohoubek z Drmoulu. Policisté si nemyslí, že byla chyba nechat postavit na příjezdové komunikaci ostrůvek, který má zpomalit dopravu.

Řidiči byli zvyklí přijíždět do obce ze směru od Hleďsebe mnohem vyšší rychlostí, než je v obci povoleno. „Problémem je to, že řidiči nejsou ohleduplní a nedodržují rychlosti v obcích a obzvláště zde, kde je zcela rovný úsek silnice,“ sdělil Radek Tlačil z Dopravního inspektorátu. „Nemyslím si, že by nadstandardní dopravní značení mohlo výrazněji ovlivnit chování řidičů na tomto úseku, ale rozhodně by je mohlo varovat a zvýšit jejich pozornost,“ dodal. „Zvýraznění a další dopravní značení ostrůvku projednáváme,“ řekla starostka obce Drmoul Vladislava Chaloupková. Momentálně přímo na ostrůvku z obou směrů stojí dvě výstražná světla navádějící řidiče do správného jízdního pruhu a upozorňují je na překážku na silnici.

LUKÁŠ MAĎA