Má chebská radnice zprávy o tom, kdy by měly začít práce na stavbě dopravního terminálu?


Karlovarský kraj, zadavatel stavby dopravního terminálu v Chebu, chce práce začít ještě letos. Informoval o tom náměstek hejtmana Petr Navrátil s tím, že vítězem výběrového řízení na dodavatele stavby se stalo sdružení firem Algon, Metrostav a Báňské stavby Sokolov. Nabídlo nejnižší cenu ve výši 87,7 milionu korun.

Stavba má být zahájena ještě do konce letoška a má trvat celý rok. Dominantou nového terminálu bude středový dvoupodlažní objekt šestiúhelníkového půdorysu - s infocentrem, zázemím pro řidiče autobusů, prodejnou smíšeného zboží, případně úschovnou kol. Cestující již nebudou mířit k vlastním zastávkám toho kterého spoje, jak tomu bylo doposud, ale budou se řadit k nástupu na místě, které se dozví ze svítících informačních panelů.

Zahájení rekonstrukce autobusového nádraží v Chebu bylo několikrát posunuto, naposled na srpen letošního roku. Komplikace nato vznikly při výběru generálního zhotovitele stavby, kdy byla jednou ze stavebních firem podána námitka proti zadávací dokumentaci a věcí se musel zabývat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.