Jarmark radosti, jak pojmenovalo občanské sdružení Joker svůj letošní předvánoční bleší trh, přinesl velké překvapení. Návštěvníci sami svými hlasy určili, že jeho výtěžek dostane Radeček Neuschl z Křižovatky, miminko trpící nemocí motýlích křídel. Radeček získal 110 hlasů, Docela normální kavárna Jokeru 73 hlasů a Dobrovolnické centrum Chebu 15 hlasů.

„To je neuvěřitelné,” nenacházel slov Radek Neuschl, chlapcův otec. Článek o malém Radečkovi, který vyšel v Deníku, totiž spustil lavinu dobročinnosti nejen na Chebsku.

„Výtěžek je 10 400 korun a a získali jsme ho bez jakékoliv pomoci sponzorů,” uvedla Lucie Poláková, zástupkyně ředitele Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy Cheb (SZŠ a VOŠ). Sama je dobrovolnicí v občanském sdružení Joker a nápad, že by výtěžek mohl být určen Radečkovi, byl její.

Chráněné dílny Joker, kde se Jarmark odehrával, byly plné lidí, zajímavých drobností a dobré nálady.

Návštěvníci tak měli možnost nejen nakoupit ´krásné zbytečnosti´, ale také se nechat ostříhat, nalíčit, namasírovat, zajít do věštírny, podívat se na film z Objímání zdarma nebo na záznam Tomáše Lindy na invalidním vozíku, nechyběl pochopitelně na DVD zaznamenaný koncert The Tap Tap.

Kdo byl tím vším unaven, zašel si koupit něco k občerstvení. I letos společnými silami klienti Jokeru a studenti VOŠ vytvořili originální obrázkový kalendář, který byl na Jarmarku ke koupi. Jeho čestným kmotrem se stal místostarosta Chebu Tomáš Linda, který toho v letošním roce pro chebské dobrovolnické aktivity hodně udělal, a který činnost školy velmi podporuje. „Moc děkuji všem dobrovolníkům, kteří dali svůj drahý čas a věnovali jeden den ostatním. Opravdu si moc vážím jejich ochoty a osobního nasazení,” doplnila Poláková.