Letošní tříkrálová sbírka na Chebsku podle předběžného sčítání vynesla přes 117 tisíc korun. To je o necelých 60 tisíc korun méně než v minulém roce.

„Letošní jubilejní desátá Tříkrálová sbírka se konala v Chebu, Dolním Žandově a Františkových Lázních od pátku 1. ledna do neděle 10. ledna,“ uvedl Petr Hruška z Farní charity Cheb. „Obecným účelem této tradiční sbírky byla i letos pomoc lidem v nouzi u nás i v zahraničí a podpora charitního díla.“
Celkem 90 koledníků koledovalo především v sobotu 9. ledna, některé skupinky pak i v pátek nebo v neděli. Jedna skupinka koledovala v Dolním Žandově a pět ve Františkových Lázních, ostatní v Chebu.

„Podle předběžného sčítání sbírka letos vynesla něco přes 117 tisíc korun, což je oproti loňsku poměrně značný pokles,“ řekl Hruška s tím, že loňská sbírka vynesla téměř 175 tisíc korun. „Ten však nebyl způsobený menší štědrostí dárců, ale tím, že se nám letos nepodařilo sehnat tolik koledníků jako vloni, kdy ve 35 skupinkách koledovalo přes 120 koledníků.“ Průměrně letos jedna skupinka vybrala přibližně stejnou částku jako vloni, a to 4 500 korun. Loni byla tato částka o 400 korun vyšší. „Tyto předběžné výsledky musí být ještě potvrzeny po předání peněz,“ dodal Petr Hruška.

U oslovených Chebanů sbírka budí důvěru. „Myslím si, že je to dobrá věc, která má svou tradici,“ uvedl Tomáš Zurianek z Chebu. „Každoročně ji určitou částkou podporuji,“ dodal.

Podrobnosti k Tříkrálové sbírce.