Zájem o jejich prohlídku je velký a velmi rychle se tato atrakce dostala do povědomí i zahraničních turistů. Proto se výstava fotografií s chebskými historickými krovy dostane i do výstavních sálů v německém městě Wendlingen, aby si je prohlédli i tamní obyvatelé.
„Chebské krovy jsou již známým fenoménem nejen mezi odbornou, ale také i laickou veřejností. Tento ojedinělý fenomén představuje město Cheb z hlediska své historie i z dochovaných historických památek jako mimořádné a unikátní,“ řekla tisková mluvčí Simona Liptáková. Podobné krovy se nikde v republice nenajdou.
„Některé z dochovaných půdních krovů jsou nejstaršími zástupci na území České republiky z hlediska zpracování, velikosti či funkčnosti,“ poznamenala Simona Liptáková.
Výstavu, kterou bude možno vidět ve Wendlingenu, představí zástupce města Cheb Michal Pospíšil. Výstava se v Německu uskuteční ze sobotu 26. srpna na neděli 27. srpna, kdy bude probíhat výstava ve velké síni v konferenčním centru v tomto německém městě.
Unikátní historické půdy v kupeckých domech na náměstí Krále Jiřího v Chebu se pro veřejnost otevřely od 1. května. Zpřístupnění půd v Chebu je natolik výjimečné, že nemá obdoby v celé střední Evropě. Odborníci, kteří zde v loňském roce provedli důkladný průzkum, přišli na to, že se zde nacházejí i v evropském měřítku zcela ojedinělé dřevěné konstrukce. V Chebu lidé spatří historické krovy městských domů od 14. do 20. století. Prohlídka je koncipována tak, aby z každého období byl navštíven minimálně jeden krov, to znamená, že je to takové putování proti proudu času. Chebské krovy jsou do dnešních dob zachovány tak, jak je naši předci sestavili.